TMK063CG201JTHF
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 200 pF, 25 V, 0201 [0603 Metric], ± 5%, C0G / NP0, MCAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: TMK063CG201JTHF
Secondary Manufacturer Part#: TMK063CG201JTHF
Description Value
200 pF
± 5%
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
0.6 mm
MCAS Series
0.3 mm
AEC-Q200
25 V