TMK063CG131JTHF
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 130 pF, 25 V, 0201 [0603 Metric], ± 5%, C0G / NP0, MCAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: TMK063CG131JTHF
Secondary Manufacturer Part#: TMK063CG131JTHF
Description Value
130 pF
± 5%
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
0.6 mm
MCAS Series
0.3 mm
AEC-Q200
25 V