SMK432B7104MMHT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 uF, 630 V, 1812 [4532 Metric], ± 20%, X7R, MCAS Series, 4.5 mm
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: SMK432B7104MMHT
Secondary Manufacturer Part#: SMK432B7104MMHT
Description Value
0.1 uF
± 20%
1812 [4532 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
4.5 mm
3.2 mm
AEC-Q200
630 V