SMK316BJ223KL-T
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: SMK316BJ223KL-T
Secondary Manufacturer Part#: SMK316BJ223KL-T
Description Value
0.022 uF
± 10%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
3.2 mm
MSAS Series
1.6 mm
630 V