SMK316B7682KFHT
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: SMK316B7682KFHT
Secondary Manufacturer Part#: SMK316B7682KFHT
Description Value
6800 pF
± 10%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
3.2 mm
MCAS Series
1.6 mm
AEC-Q200
630 V