SMJ316KB7103MFHT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 uF, 630 V, 1206 [3216 Metric], ± 20%, X7R, MCJC Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: SMJ316KB7103MFHT
Secondary Manufacturer Part#: SMJ316KB7103MFHT
Description Value
0.01 uF
± 20%
1206 [3216 Metric]
Flexible Termination
125 °C
-55 °C
3.2 mm
1.6 mm
AEC-Q200
630 V