QMK432B7334KMHT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.33 uF, 250 V, 1812 [4532 Metric], ± 10%, X7R, MCAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: QMK432B7334KMHT
Secondary Manufacturer Part#: QMK432B7334KMHT
Description Value
0.33 uF
± 10%
1812 [4532 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
4.5 mm
3.2 mm
AEC-Q200
250 V