QMK432B7224MMHT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 uF, 250 V, 1812 [4532 Metric], ± 20%, X7R, MCAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: QMK432B7224MMHT
Secondary Manufacturer Part#: QMK432B7224MMHT
Description Value
0.22 uF
± 20%
1812 [4532 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
4.5 mm
3.2 mm
AEC-Q200
250 V