QMK325BJ154KN-T
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.15 uF, 250 V, 1210 [3225 Metric], ± 10%, X5R, MSAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: QMK325BJ154KN-T
Secondary Manufacturer Part#: QMK325BJ154KN-T
Description Value
0.15 uF
± 10%
1210 [3225 Metric]
Standard Terminal
X5R
85 °C
-55 °C
3.2 mm
MSAS Series
2.5 mm
250 V