QMK325B7104KNHT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 uF, 250 V, 1210 [3225 Metric], ± 10%, X7R, MCAS Series, 3.2 mm
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: QMK325B7104KNHT
Secondary Manufacturer Part#: QMK325B7104KNHT
Description Value
0.1 uF
± 10%
1210 [3225 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
3.2 mm
2.5 mm
AEC-Q200
250 V