QMK316B7683MLHT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.068 uF, 250 V, 1206 [3216 Metric], ± 20%, X7R, MCAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: QMK316B7683MLHT
Secondary Manufacturer Part#: QMK316B7683MLHT
Description Value
0.068 uF
± 20%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
X7R
125 °C
-55 °C
3.2 mm
MCAS Series
1.6 mm
AEC-Q200
250 V