QMK316B7683ML-T
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.068 uF, 250 V, 1206 [3216 Metric], ± 20%, X7R, MSAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: QMK316B7683ML-T
Secondary Manufacturer Part#: QMK316B7683ML-T
Description Value
0.068 uF
± 20%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
X7R
125 °C
-55 °C
3.2 mm
MSAS Series
1.6 mm
250 V