QMK316B7333KLHT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.033 uF, 250 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, X7R, MCAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: QMK316B7333KLHT
Secondary Manufacturer Part#: QMK316B7333KLHT
Description Value
0.033 uF
± 10%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
3.2 mm
1.6 mm
AEC-Q200
250 V