QMK212SD821KD-T
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 820 pF, 250 V, 0805 [2012 Metric], ± 10%, SD, MSAS Series, 2 mm
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: QMK212SD821KD-T
Secondary Manufacturer Part#: QMK212SD821KD-T
Description Value
820 pF
± 10%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
SD
125 °C
-55 °C
2 mm
MSAS Series
1.25 mm
250 V