QMJ316BB7104MLHT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 uF, 250 V, 1206 [3216 Metric], ± 20%, X7R, MCJC Series, 3.2 mm
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: QMJ316BB7104MLHT
Secondary Manufacturer Part#: QMJ316BB7104MLHT
Description Value
0.1 uF
± 20%
1206 [3216 Metric]
Flexible Termination
125 °C
-55 °C
3.2 mm
1.6 mm
AEC-Q200
250 V