MBJCG31LAB7225KTPA18
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: MBJCG31LAB7225KTPA18
Secondary Manufacturer Part#: MBJCG31LAB7225KTPA18
Description Value
2.2 uF
± 10%
1206 [3216 Metric]
Flexible Termination
X7R
125 °C
-55 °C
3.2 mm
MBJC Series
1.6 mm
35 V