LMK105C6105KV-F
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: LMK105C6105KV-F
Secondary Manufacturer Part#: LMK105C6105KV-F
Description Value
1 uF
± 10%
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
105 °C
-55 °C
1 mm
MSAS Series
0.5 mm
10 V