LMK042BJ103KC-W
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: LMK042BJ103KC-W
Secondary Manufacturer Part#: LMK042BJ103KC-W
Description Value
0.01 uF
± 10%
01005 [0402 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
0.4 mm
MSAS Series
0.2 mm
10 V