JMK042BJ103MC-W
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: JMK042BJ103MC-W
Secondary Manufacturer Part#: JMK042BJ103MC-W
Description Value
0.01 uF
± 20%
01005 [0402 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
0.4 mm
MSAS Series
0.2 mm
6.3 V