HMK107BJ104KA-T
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: HMK107BJ104KA-T
Secondary Manufacturer Part#: HMK107BJ104KA-T
Description Value
0.1 uF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
1.6 mm
MSAS Series
0.8 mm
100 V