HMK107B7103KAHT
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: HMK107B7103KAHT
Secondary Manufacturer Part#: HMK107B7103KAHT
Description Value
0.01 uF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
AEC-Q200
100 V