HMJ316BB7223KLHT
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: HMJ316BB7223KLHT
Secondary Manufacturer Part#: HMJ316BB7223KLHT
Description Value
0.022 uF
± 10%
1206 [3216 Metric]
Flexible Termination
125 °C
-55 °C
3.2 mm
1.6 mm
AEC-Q200
100 V