GMK212BBJ225MGHT
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: GMK212BBJ225MGHT
Secondary Manufacturer Part#: GMK212BBJ225MGHT
Description Value
2.2 uF
± 20%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
2 mm
1.25 mm
AEC-Q200
35 V