GMJ316BB7475MLHT
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: GMJ316BB7475MLHT
Secondary Manufacturer Part#: GMJ316BB7475MLHT
Description Value
4.7 uF
± 20%
1206 [3216 Metric]
Flexible Termination
125 °C
-55 °C
3.2 mm
1.6 mm
AEC-Q200
35 V