EMK212ABJ475MGHT
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: EMK212ABJ475MGHT
Secondary Manufacturer Part#: EMK212ABJ475MGHT
Description Value
4.7 uF
± 20%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
2 mm
1.25 mm
AEC-Q200
16 V