EMK107C6105KA-T
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 16 V, ± 10%, X6S, 0603 [1608 Metric]
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: EMK107C6105KA-T
Secondary Manufacturer Part#: EMK107C6105KA-T
Description Value
1 uF
10%
Wraparound
105 °C
-55 °C
1.6 mm
0.85 mm
-888
16 V