EMK107BC6475KA-T
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: EMK107BC6475KA-T
Secondary Manufacturer Part#: EMK107BC6475KA-T
Description Value
4.7 uF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
105 °C
-55 °C
1.6 mm
MSAS Series
0.8 mm
16 V