AMK063BJ474MP-F
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: AMK063BJ474MP-F
Secondary Manufacturer Part#: AMK063BJ474MP-F
Description Value
0.47 uF
± 20%
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
0.6 mm
MSAS Series
0.3 mm
4 V