CL32B475KCVZW6E
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 uF, 100 V, 1210 [3225 Metric], ± 10%, X7R, CL Series, 3.2 mm
Manufacturer:Samsung
Avnet Manufacturer Part #: CL32B475KCVZW6E
Secondary Manufacturer Part#: CL32B475KCVZW6E
Description Value
4.7 uF
± 10%
1210 [3225 Metric]
Flexible Termination
X7R
125 °C
-55 °C
3.2 mm
CL Series
2.5 mm
100 V