CL21B272KBANNNC
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 2700 pF, 50 V, 0805 [2012 Metric], ± 10%, X7R, CL Series, 2 mm
Manufacturer:Samsung
Avnet Manufacturer Part #: CL21B272KBANNNC
Secondary Manufacturer Part#: CL21B272KBANNNC
Description Value
0.0027 pF
± 10%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
MSL 2 - 1 year
125 °C
-55 °C
2 mm
1.25 mm
-888
50 V