CL10F104ZA8NNND
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 uF, 25 V, 0603 [1608 Metric], -20%, +80%, Y5V, CL Series
Manufacturer:Samsung
Avnet Manufacturer Part #: CL10F104ZA8NNND
Secondary Manufacturer Part#: CL10F104ZA8NNND
Description Value
0.1 uF
-20%, +80%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-30 °C
1.6 mm
0.8 mm
-888
25 V