CL10C6R2CB8NNNC
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 6.2 pF, 50 V, 0603 [1608 Metric], ± 0.25pF, C0G / NP0, CL Series
Manufacturer:Samsung
Avnet Manufacturer Part #: CL10C6R2CB8NNNC
Secondary Manufacturer Part#: CL10C6R2CB8NNNC
Description Value
6.2 pF
± 0.25pF
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
-888
50 V