CL10B472KB8NFNC
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4700 pF, 50 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X7R, CL Series, 1.6 mm
Manufacturer:Samsung
Avnet Manufacturer Part #: CL10B472KB8NFNC
Secondary Manufacturer Part#: CL10B472KB8NFNC
Description Value
4700 pF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
1.6 mm
CL Series
0.8 mm
50 V