CL10B105KO8NNNL
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 16 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X7R, CL Series, 1.6 mm
Manufacturer:Samsung
Avnet Manufacturer Part #: CL10B105KO8NNNL
Secondary Manufacturer Part#: CL10B105KO8NNNL
Description Value
1 uF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
-888
16 V