CL03B103KP3NNNC
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 uF, 10 V, 0201 [0603 Metric], ± 10%, X7R, CL Series, 0.6 mm
Manufacturer:Samsung
Avnet Manufacturer Part #: CL03B103KP3NNNC
Secondary Manufacturer Part#: CL03B103KP3NNNC
Description Value
0.01 uF
± 10%
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
MSL 2 - 1 year
125 °C
-55 °C
0.6 mm
0.3 mm
-888
10 V