CL03A105MO3NRNH
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 16 V, 0201 [0603 Metric], ± 20%, X5R, CL Series, 0.6 mm
Manufacturer:Samsung
Avnet Manufacturer Part #: CL03A105MO3NRNH
Secondary Manufacturer Part#: CL03A105MO3NRNH
Description Value
1 uF
± 20%
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
0.6 mm
0.3 mm
-888
16 V