CL02A224MQ2NNNC
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 uF, 6.3 V, 01005 [0402 Metric], ± 20%, X5R, CL Series, 0.4 mm
Manufacturer:Samsung
Avnet Manufacturer Part #: CL02A224MQ2NNNC
Secondary Manufacturer Part#: CL02A224MQ2NNNC
Description Value
0.22 uF
± 20%
01005 [0402 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
0.4 mm
0.2 mm
-888
6.3 V