PA5003.152NLT
Power Inductor (SMD), 1.5 uH, ± 20%, 10.5 A, Shielded, 14 A, 5.5mm x 5.3mm x 2.9mm
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: PA5003.152NLT
Secondary Manufacturer Part#: PA5003.152NLT
Description Value
10.1 mOhm
1.5 uH
±20%
2120
Shielded
2.9 mm
5.5 mm
PA5003.XXXNLT Series
5.3 mm
10.5 A
14 A