PA4343.682NLT
Power Inductor (SMD), 6.8 uH, ± 20%, 11.5 A, Shielded, 18 A, 14mm x 12.8mm x 6.5mm
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: PA4343.682NLT
Secondary Manufacturer Part#: PA4343.682NLT
Description Value
9.5 mOhm
6.8 uH
±20%
Shielded
6.5 mm
14 mm
PA4343.XXXNLT Series
12.8 mm
11.5 A
18 A