CX0805MRX7R7BB563
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: CX0805MRX7R7BB563
Secondary Manufacturer Part#: CX0805MRX7R7BB563
Description Value
0.056 uF
± 20%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
X7R
125 °C
-55 °C
2 mm
X2Y Series
1.25 mm
16 V