CX0805MRNPO9BB100
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: CX0805MRNPO9BB100
Secondary Manufacturer Part#: CX0805MRNPO9BB100
Description Value
10 pF
± 20%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
2 mm
X2Y Series
1.25 mm
50 V