EEE-HD1E330AP
SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 33 uF, 25 V, 5000 hours @ 105°C, Polar
Manufacturer:Panasonic
Avnet Manufacturer Part #: EEE-HD1E330AP
Secondary Manufacturer Part#: EEE-HD1E330AP
Description Value
33 uF
± 20%
Radial Can - SMD
Solder
5000 hours @ 105°C
105 °C
-40 °C
Polar
6.3 mm
5.8 mm
6.3 x 5.8
AEC-Q200
55 mA
25 V