ECQ-E1475KF
General Purpose Film Capacitor, Metallized PET, Radial Box - 2 Pin, 4.7 uF, ± 10%, 63 V, 100 V
Manufacturer:Panasonic
Avnet Manufacturer Part #: ECQ-E1475KF
Secondary Manufacturer Part#: ECQ-E1475KF
  • Excellent electrical characteristics
  • Through hole termination
Description Value
4.7 uF
± 10%
Radial Box - 2 Pin
Through Hole
Radial Leaded
22.5 mm
105 °C
-40 °C
17 mm
26 mm
7.5 mm
-888
63 V
100 V