ECQ-E12154KF
General Purpose Film Capacitor, Metallized PET, Radial Box - 2 Pin, 0.15 uF, ± 10%, 500 V, 1.25 kV
Manufacturer:Panasonic
Avnet Manufacturer Part #: ECQ-E12154KF
Secondary Manufacturer Part#: ECQ-E12154KF
Description Value
0.15 uF
± 10%
Radial Box - 2 Pin
Through Hole
PC Pin
27.5 mm
105 °C
-40 °C
24.5 mm
31 mm
ECQE(F) Series
12 mm
500 V
1.25 kV