ECQ-E10683KF
General Purpose Film Capacitor, Metallized PET, Radial Box - 2 Pin, 0.068 uF, ± 10%, 400 V, 1 kV
Manufacturer:Panasonic
Avnet Manufacturer Part #: ECQ-E10683KF
Secondary Manufacturer Part#: ECQ-E10683KF
Description Value
0.068 uF
± 10%
Radial Box - 2 Pin
Through Hole
PC Pin
17.5 mm
105 °C
-40 °C
19 mm
21 mm
ECQE(F) Series
8.5 mm
400 V
1 kV