NPX104K310VX2M2F
Safety Capacitor, 0.1 uF, 310 VAC, ± 10%, X2, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
Manufacturer:NIC Components
Avnet Manufacturer Part #: NPX104K310VX2M2F
Secondary Manufacturer Part#: NPX104K310VX2M2F
Description Value
0.1 uF
10%
Through Hole
150 V/us
15 mm
100 °C
-40 °C
-888
X2
310 Vac