NMC0805NPO470J50TRPF
Manufacturer:NIC Components
Avnet Manufacturer Part #: NMC0805NPO470J50TRPF
Secondary Manufacturer Part#: NMC0805NPO470J50TRPF
Description Value
47 pF
± 5%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
2 mm
1.25 mm
50 V