NMC-M0402NPO1R5C50TRPF
Manufacturer:NIC Components
Avnet Manufacturer Part #: NMC-M0402NPO1R5C50TRPF
Secondary Manufacturer Part#: NMC-M0402NPO1R5C50TRPF
Description Value
1.5 pF
± 0.25pF
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1 mm
NMC-M Series
0.5 mm
50 V