NMC-L0402NPO470J100TRPF
Manufacturer:NIC Components
Avnet Manufacturer Part #: NMC-L0402NPO470J100TRPF
Secondary Manufacturer Part#: NMC-L0402NPO470J100TRPF
Description Value
47 pF
± 5%
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1 mm
0.5 mm
100 V