RHE5G2A151J0A2H03B
Multilayer Ceramic Capacitor, 150 pF, 100 V, ± 5%, PC Pin, X8G, 2.5 mm, Radial Leaded, RHE Series
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: RHE5G2A151J0A2H03B
Secondary Manufacturer Part#: RHE5G2A151J0A2H03B
Description Value
150 pF
± 5%
Radial Leaded
PC Pin
X8G
2.5 mm
150 °C
-55 °C
5 mm
3.6 mm
RHE Series
2.5 mm
AEC-Q200
100 V